fbpx

Jaunā gada Rīgas brauciens

Mans pienākums ir ne tikai makarūnus cept un skaisti noformēt. Kad šis darbiņš padarīts pasūtījumi dodas uz Rīgu. Kur sākas mans otrs darbiņš- to visu izvadāt pa Rīgas, Jūrmalas, Tukuma adresēm. Viens stāsts no makarūnu vizināšanas.

Jaunā gada Rīgas brauciens. Vizinoties pa Mūkusalas ielu centra virzienā krustojumā pie sarkanās gaismas no aizmugurējā busiņa izlec vīrs un slāvu mēlē uz mani dusmīgi rājas. Šī valoda nav man tā saprotamākā, jo dzīvojot Talsos krieviski dzirdam tikai dažus lamu vārdus.

Noprotu, ka runa iet par maniem bremžu lukturiem, ka bremzējot tie nedarbojas. Wow, labi, satraukumā zvanu tētim vai tiešām nevaru turpināt ceļu un vai Rīgā varu tikt pie kāda meistara. Tētis man iedod adresi turpat netālu, piebilstot, ka nekas traks, jau arī nebūs ja vizināšos bez gaismām, kas brīda par to, ka spiežu pa bremžiem. Ievadu adresi ‘’veizijā’’ un pa strapu vēl 30 adresēm, kas jāizvizina dodos labot lukturus. Waze ieved mani pa vārtiem nelielā sētā. Jau pirmajā mirklī nešķiet, ka te varētu būt serviss. Izstaigājos, izskatos- nekā. Braucot ārā no sētas lielie dzelzs vārti manā priekšā lēnā garā aizveras. Staigājos pa sētu, bet nevienu cilvēku, uzņēmumu neatrodu, kas vārtus varētu atvērt. Pētu un skatos un skaistajiem vārtiem un ieraugu mazos vārtiņus. Izeju ārā ar jo iekšā braucot redzēju domofonu. Izspaidu tās dažas podziņas, kas tur redzamas- nekā. Ejot atpakaļ uz auto saprotu to, ka mazie vārtiņi no ārpuses nav atverami- re kā, cik pārdomāti. O ou iekšā mans auto rūc un ir pielādēts ar makarūnu pasūtījumiem. Domās, jau iztēlojos kur likt kājas, lai uzkāptu līdz lielo dzelzs vārtu augšai. Oho augšā vēl tie smukie pīķīši, tieši kā reiz šai situācijai piestāv. Nekas cits neatlika kā doties uz blakus mājā esošo veikalu, lai šie mani izglābj. Puisis atnāc saspieda podziņas un atbrīvoja mani. Alleluja turpinam ceļu. Pēc šī gadījuma vienmēr ļoti prātīgi attiecos pret barjerām slēdzamiem vārtiem utt. Tāpēc, ja pasūti makarūnus nebrīnies, ka vairākas reizes pārjautāšu vai varu braukt zem barjeras 😉

francu-makaruni-traveling-macaron-celojosais-francu-makaruns
en_USEnglish